Selleks, et laps tunneks ära treeneri, treeningukaaslase või kellegi teise sobimatu käitumise, on vaja lapsega läbi arutada, mida treeningul tohib teha ja mida ei tohi. Läbi tuleks rääkida kõik treeningul kehtivad reeglid, sealhulgas need, mis on mõeldud distsipliini tagamiseks. Samuti on oluline, et laps, lapsevanem ja treener teaksid, kuidas käituda, kui kokkulepetest kinni ei peeta. Kokkulepped aitavad ära hoida möödarääkimist, konflikte ja lapse väärkohtlemist ning kaitsevad ka treenerit alusetute süüdistuste eest.
Iseenesestmõistetavalt ei ole spordis lubatud ükski seadusega või karistatav tegu (näiteks kehaline väärkohtlemine, sugulise iseloomuga tegu mõjuvõimu kasutades või muu kuritegu). Peale selle ei ole spordis kohta muudele ebaeetilistele tegudele.
Kõik treenerikutsega inimesed peavad järgima treenerite eetikakoodeksis kirjeldatud käitumisnorme. Näiteks peab treener eetikakoodeksi järgi austama kõigi treenitavate eneseväärikust, ta ei tohi kedagi diskrimineerida ega sõnaliselt, füüsiliselt või seksuaalselt ahistada.
Mõnikord on käitumisreeglid kindlaks määratud spordialaliidu kodukorras, spordiklubi kodukorras või spordiklubiga sõlmitud lepingus.
Konkreetseid näiteid selle kohta, mis on spordis lubamatu tegu, on toodud ekspertide koostatud spordipersonali käitumisjuhendis ja sporditurvalisuse tagamise kodukorras. Spordipersonali käitumisjuhendi järgi võib vaimne väärkohtlemine spordis aset leida näiteks olukorras, kus last alandatakse või mõnitatakse, aga ka siis, kui last pidevalt kritiseeritakse või jäetakse tagasisidest täiesti ilma (vaata näiteid juhendist).
Käitumisreeglid sõltuvad palju ka sellest, millise spordialaga laps tegeleb. Näiteks mõnel spordialal eeldab tehnika õpetamine seda, et treener on lapsega füüsilises kontaktis. Arusaamatuste vältimiseks ja ebakohase käitumise ära tundmiseks on oluline, et treener, laps ja vanem saaksid treeneri ülesannetest ühtmoodi aru.
Lubatud ja keelatud tegevustest tuleks lapsega aeg-ajalt uuesti rääkida ja teha seda nii, et ka laps saaks oma arvamuse välja öelda. Selleks sobivad hästi näiteks iga-aastased arenguvestlused või treeningugrupiga peetavad arutelud.